آشنایی با ترفندهای جلوگیری از بخار کردن عینک

آشنایی با ترفندهای جلوگیری از بخار کردن عینک

پیدا کردن روشی برای جلوگیری از بخار کردن عینک مخصوص آن دست از افرادی خواهدبود که باید تحت هر شرایطی عینک طبی خود را به چشم داشته باشند. این مشکل زمانی جدی‌تر خواهدشد که در فصل زمستان باید برای جلوگیری از ورود هوای سرد به ریه‌ها یا در روزهای سخت مواجهه با کرونا، دهان و بینی را به واسطه شال گردن یا ماسک بپوشانید. اینجاست که مجبور خواهید شد برای اینکه دید واضح‌تری داشته باشید، دائم شیشه‌های عینک را تمیز کنید. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چگونه می‌توان برای همیشه از بخار عینک جلوگیری کرد؟

چرا شیشه عینک بخار می کند؟

بخارکردن عینک

برای پیدا کردن دلیل بخار کردن شیشه عینک باید چند سالی به عقب برگردیم. جایی که در کتاب علوم دبستان از مفهوم میعان می‌خواندیم. در حقیقت زمانی میعان اتفاق می‌افتد که گاز به سطحی سرد برخورد کرده و به مایع تبدیل شود. با این تفاسیر وقتی هوای گرم بازدم به سطح سرد عدسی عینک‌تان در هوای سرد زمستان برخورد می‌کند، این میعان است که مانع از دید شفاف شما می‌شود. پس بایستی به فکر چاره‌ای برای خشک کردن مایع ایجاد شده باشید. البته می توان با استفاده از ترفندهایی خاص که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، از بخار کردن شیشه عینک برای همیشه جلوگیری کرد. با توجه به علت بخار عینک می‌توانید از روش‌های مربوطه و مناسب استفاده کنید.

روش‌های جلوگیری از بخار کردن شیشه عینک

روش‌های گوناگونی برای جلوگیری از بخار عینک وجود دارد که بسیار ساده و کم هزینه هستند. فقط کافی است به آن‌ها را به خوبی انجام دهید تا همیشه عینک شفاف و صافی داشته باشید.

برای جلوگیری از بخارکردن عینک، اسپری ضد بخار تهیه کنید

جلوگیری از بخار کردن عینک

بدون شک تمیز کردن شیشه عینک تحت هر شرایطی اجتناب‌ناپذیر خواهدبود. اما می‌توانید از همین مورد هم برای جلوگیری از بخارکردن شیشه عینک‌تان استفاده کنید. یکی از ساده‌ترین روش‌ها، استفاده از اسپری و دستمال‌های ضدبخار عینک است. این مورد را می‌توانید زمان خرید عینک طبی یا عینک آفتابی، درنظر بگیرید. استفاده از این اسپری و دستمال مخصوص آن، لایه‌ای را روی عدسی عینک‌تان ایجاد کرده تا از بخار کردن عدسی جلوگیری کند. اما باید در نظر داشته باشید که این مدل از دستمال‌ها یکبار مصرف بوده و بعد از پاک کردن هردو عدسی، غیر قابل استفاده هستند. با این حال بازهم به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای روزهای سرد سال به حساب می‌آیند. نوع دیگری از اسپری‌ها‌‌ی ضدبخار هستند که بایستی آن را روی دو طرف عدسی اسپری کرده و اجازه دهید کاملا خشک شود.

برای جلوگیری از بخار کردن عدسی، عینک را از چشم تان فاصله دهید

تمیز کردن عینک

زمانی که از عینک استفاده می‌کنید، نیازی نیست همیشه آن را نزدیک چشم های‌تان قرار دهید. به این معنی که بهتر است پل بینی عینک را در فاصله مناسبی از چشم بگذارید تا در جای خود ثابت باقی بماند. در این حالت هوا به خوبی می‌تواند جریان پیدا کرده و از بخار کردن عینک جلوگیری شود. این مورد بیشتر در روزهای سرد زمستان اهمیت پیدا می‌کند. چراکه هر عینک را بیشتر به صورت خود نزدیک کنید، تاثیر بیشتری هم از دمای پوست صورت‌تان خواهدگرفت. در غیر این صورت مجبور خواهیدشد عینک‌تان را چند لحظه‌ای از روی صورت برداشته تا هوا مجدد جریان پیدا کند.

استفاده از خمیر ریش تراش و صابون مانع از بخار کردن عینک می‌شود

بخارکردن شیشه عینک

زمانی که درباره روش‌های از بین بردن بخار از عدسی عینک در جاهای مختلف صحبت می‌کنید، استفاده از خمیر ریش و صابون را زیاد خواهید دید. برای این کار کافی است برای تمیز کردن عدسی عینک طبی یا آفتابی‌تان صابون یا خمیر ریش را به کار ببرید. کار سختی را هم پیش رو نخواهیدداشت؛ کافی است مقداری خمیر ریش یا صابون را روی دو طرف عدسی عینک بزنید و بگذارید خشک شود. سپس با استفاده از دستمالی نرم و خشک، عدسی‌ها را پاک کنید. صابون جامد هم همین کار برد را خواهد داشت. باید مقداری از صابون را روی دوطرف عدسی قرار داده و بعد به وسیله پارچه‌ای نرم، آن‌ها را تمیز کنید.

روش جلوگیری از بخار کردن عینک با ماسک

برطرف کردن بخار عینک با ماسک

پشت سر گذاشتن دوران کرونا و همینطور مواجه شدن با هوای آلوده، بسیاری از افراد را مجاب کرد تا از ماسک استفاده کنند. اما بسیاری از افرادی که باید همیشه عینک را به چشم داشته باشند، خیلی از این مورد بخاطر بخار کردن شیشه عینک شان استقبال نکردند. هر چند تمامی روش‌هایی که تا به این قسمت گفته شد، بسیار کاربردی هستند، اما بازهم می‌توان بدون درنظر گرفتن هیچکدام از آن‌ها، از این اتفاق جلوگیری کرد. به عنوان مثال زمان استفاده از ماسک، آن را زیر عینک قرار داده تا قسمت بیشتری از بینی‌تان را بپوشاند. با این کار منافذ هوا به سمت عینک را بسته و از ایجاد بخار روی عدسی جلوگیری خواهیدکرد. ضمن اینکه باید از ماسکی استفاده کرده که دارای پل فلزی محکمی باشد. چرا که به شما کمک خواهدکرد تا هوا را داخل محفظه ماسک حبس کرده و عدسی عینک‌تان بخار نکند.

آخرین راه حل؛ خرید عینک با عدسی بدون بخار

جلوگیری از بخار کردن عدسی عینک

عینک با عدسی ضدبخار یک نوع عینک است که برای جلوگیری از مه و بخار روی عدسی آن طراحی شده است. این نوع عینک معمولاً برای استفاده در شرایطی که ممکن است بخار یا مه به عدسی عینک بچسبد، مانند ورزش‌های آبی، پزشکی، کوهنوردی و صنایع مختلف، مناسب است. عینک با عدسی ضدبخار معمولاً دارای یک پوشش ویژه روی عدسی است که از بخار و مه جلوگیری می‌کند و به عینک اجازه می‌دهد تا در هر شرایطی شفاف باقی بماند. این نوع عینک ممکن است همراه با یک سیستم تهویه یا فن‌های خنک‌کننده برای کاهش بخار و مه روی عدسی عینک باشد. عینک با عدسی ضدبخار معمولاً برای افرادی که به دنبال یک راه حل موثر برای جلوگیری از مه و بخار روی عینک‌هایشان هستند، مناسب است و می‌تواند در فعالیت‌های روزمره و ورزشی مفید باشد.

کلام پایانی ری‌بن درباره بخار عینک

خرید اینترنتی عینک یکی از راحت‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های خرید عینک است. برای خرید عینک اینترنتی، ابتدا باید یک وب‌سایت یا فروشگاه آنلاین معتبر و قابل اعتماد را پیدا کنید. ابتدا مدل و نوع عینکی که می‌خواهید را انتخاب کنید. ممکن است بخواهید عینک آفتابی، عینک طبی (مثلاً برای ورزش‌های خاص) یا عینک تصحیحی را بخرید. عینک مورد نظر خود را انتخاب کرده و در سبد خرید قرار دهید. سپس اطلاعات خود را وارد کرده و سفارش خود را نهایی کنید. پس از تایید سفارش، عینک به آدرس مورد نظر شما ارسال خواهد شد. به همین راحتی و تنها با چند کلیک می توانید عینک مورد نظرتان را خریداری کنید. می‌توانید عینک مورد نظر خود را از فروشگاه ری‌بن انتخاب کنید و عدسی‌های ضدبخار خود را روی انواع فریم‌های عینک ری‌بن قرار بدهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

آدرس فروشگاه

دفتر مرکزی: تهران، خیابان جمهوری، خیابان نوفل لوشاتو (زیر پل حافظ)، کوچه زرتشتیان، پلاک 15، واحد یک
تلفن: 02166732209 – 02166731571

فروشگاه: تهران – شهرری – میدان شهرری – ابتدای خیابان شهید بیات – پلاک 390  (فروشگاه عینک بینایی)
تلفن: 02155974928

پیمایش به بالا
اسکرول به بالا