عدسی بلوکات

آنچه باید از مزایا و معایب شیشه عینک بلوکات بدانید!

زمانی که اسم عینک بلوکات را می‌شنوید، ناخودآگاه به یادخستگی عضلات چشم‌تان هنگام کار کردن با نمایشگرهای دیجیتال خواهید افتاد. اینکه چطور بعد از پایان کار با سیستم یا موبایل احساس سردرد کرده و توان نگاه کردن به صفحه نمایش را ندارید. اما بهتر است بدانید تنها وسایل الکترونیکی نیستند که نور آبی از خود ساطع کرده و شما باید چشمان‌تان را در برابر آن محافظت کنید. بلکه تمام نورهای محیط مانند لامپ‌های داخل فروشگاه‌ها هم دارای طول موجی مشابه با نور آبی نمایشگرها بوده و بایستی برای مراقبت چشمان‌تان به فکر چاره‌ای باشید. از آنجاییکه بسیاری از افراد عینک طبی با عدسی بلوکات را برای خود در نظر می‌گیرند، لازم دانستیم مقاله‌ای را تحت عنوان مزایا و معایب شیشه عینک بلوکات را به نگارش در آوریم تا بیشتر با این مدل آشنا شوید.

شیشه عینک بلوکات چیست؟

عدسی بلوکات به یک نوع عدسی گفته می‌شود که بلو کنترل است و برای بلوکه کردن نور آبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. عینک بلوکات از وردود نور آبی که مضر است به قسمت‌های داخلی چشم جلوگیری می‌کند. نور آبی که از وسایل الکترونیکی مانند مانیتور لپتاپ، کامپیوتر و گوشی به چشم می‌رسد؛ تاثیر منفی و نامناسبی بر شبکیه چشم دارد. عدسی‌های بلوکات مختلفی در بازار وجود دارد که هنگام خرید بهتر است از برندهای معروف آن خرید کنید. اگر به مدت طولانی از کامپیوتر و لپ‌تاپ استفاده می‌کنید یا کار شما به گونه‌ای است که باید به طور منظم به صفحه گوشی و مانیتور خیره بمانید بهتر است حتما یک عینک با شیشه بلوکات تهیه کنید. عدسی بلوکات را می‌توانید بر روی انواع فریم‌ها مانند عینک ریبن، عینک پلیس و عینک فندی امتحان کنید.

شیشه عینک بلوکات نور آبی، منشا تازگی را فیلتر می کند!

تیتر بالا را درست خواندید؛ همین نور آبی که برای مراقبت از چشم‌های‌تان در برابر آن به دنبال خرید عدسی طبی مناسب و آشنایی با مزایا و معایب عدسی عینک بلوکات هستید، همان نوری است که هر روز با طلوع خورشید با آن مواجه می‌شوید. در واقع نور آبی همان نوری است که باعث تازگی شده و دارای طیف نوری 400 تا 420 نانومتر بوده و انرژی زیادی را با خود به زمین می‌آورد. شاید جالب باشد بدانید که دلیل آبی دیده شدن آسمان این است که تنها رنگی که از جو عبور نمی‌کند آبی بوده و باعث ایجاد حس تازگی می‌شود. در حقیقت این نور سیستم خواب را بهم می‌ریزد. پس می‌توان به این نتیجه رسید که نباید این نور را بطور کامل فیلتر کرد.

مزایا ومعایب شیشه عینک بلوکات؛ عنوانی که این روزها زیاد می شنوید

شیشه عدسی بلوکات

طبیعتا با پیشرفت روز افزون کسب و کارهای دیجیتال، در بین کاربران از فواید و مضرات شیشه عینک بلوکات و موارد استفاده آن صحبت‌های زیادی به گوش‌تان می‌رسد. این مدل از عدسی عینک طبی نور آبی را زمانی مسدود می‌کند که نباید به چشم برسد تا از خستگی چشم‌ها جلوگیری کند. در حقیقت علاوه بر نور آبی، نور اولترا ویولت یا همان ماورا بنفش را هم فیلتر کرده تا سپری مقاوم برای چشم‌ها باشد. شاید اینطور بتوان گفت که تولید این مدل از عدسی به دلیل نگرانی دانشمندان برای بهم ریختن ساعت خواب انسان بوده که به خاطر نگاه کردن به صفحات نمایش دیجیتال از اولین ساعات صبح تا آخرین لحظه قبل از خواب است.

چرا باید از عینک بلوکات استفاده کنیم؟

استفاده از عینک بلوکات

باید گفت چشم‌های شما بعد استفاده از وسایلی مانند موبایل، تبلت، کامپیوتر و… آن هم به مدت زیاد، دچار خستگی و احساس درد خواهید شد. استفاده از عینک بلوکات سردرد، خستگی چشم، اختلال در خواب، خشکی چشم، تاری دیدو… را در شما از بین خواهد برد. نکته قابل توجه این است که در عدسی‌های بلوکات خاصیت فیلترینگ داخل پلی‌مر نهادینه شده است. این ویژگی را می‌توان به عنوان مزیت شیشه عینک بلوکات در عدسی خام دید که پوشش آبی یا پوشش آنتی رفلکس داشته باشد. البته عدسی خام بلوکات می‌تواند پوشش آبی یا پوشش آنتی رفلکس به رنگ سبز نیز داشته باشد. توجه به این نکته به عنوان مزایا و معایب شیشه عینک بلوکات ضرورت دارد که این عدسی ها معمولا به طور سفارشی در ایران تولید شده و بیشتر برای شب و تنظیم ساعت خواب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مضرات شیشه عینک بلوکات

مزایا و معایب عینک بلوکات

تا به این بخش از مقاله مزیت‌ها و معایب شیشه عینک بلوکات، هرچه گفته شد، همه به نیکی بودند. اما به این منظور نیست که استفاده از این مدل عینک، فقط مزیت داشته باشد. زیرا بسیاری از افرادی که این مدل از عینک طبی را استفاده می‌کنند، این جنس از عدسی را ایده‌آل نمی‌دانند. هرچند تا حدودی این نارضایتی می‌تواند بسته سلیقه افراد باشد، با این حال اشاره به معایب شیشه عینک بلوکات خالی از لطف نیست. عدسی عینک بلوکات از آن دست عدسی‌هایی بوده که همیشه باید به تمیزی آن توجه داشته باشید. چراکه اثر انگشت را به خوبی جذب کرده و نمایان می‌کنند. دیگر عیب عدسی عینک بلوکات این است که برای این عدسی گفته می‌شود ظاهر شدن رنگ سبز با تناژی گرم هنگام فیلتر کردن نور آبی است که برای برخی آزار دهنده بوده و نمی‌توانند به آن عادت کنند.

تست عینک بلوکات؛ روش تشخیص شیشه عینک بلوکات

بعد از آشنایی با مزیت‌ها و عیب‌های شیشه عینک بلوکات، نوبت به آن می‌رسد به این سوال پاسخ که چگونه شیشه عینک بلوکات را تشخیص دهیم؟ برای فهمیدن اینکه آیا یک شیشه عدسی بلوکات است یا خیر، می‌توانید از روش‌هایی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، استفاده کنید. برخی از شیشه‌های عدسی دارای برچسبی هستند که نشان می‌دهد آیا آنها بلوکات هستند یا خیر. اگر برچسبی روی شیشه عدسی وجود داشته باشد، می‌توانید از آن برای تشخیص استفاده کنید. اما اگر شک دارید که آیا شیشه عدسی بلوکات است یا خیر، می‌توانید با یک اپتومتریست مشاوره کنید و از او بخواهید تا شیشه عدسی را بررسی کند و به شما توضیح دهد که آیا آن بلوکات است یا نه.

از آزمون نور ماوراء بنفش استفاده کنید و شیشه عدسی را در معرض نور قرار دهید. اگر شیشه عدسی بلوکات باشد، ممکن است برخی از بخش‌های آن را نتوانید از طریق نور مشاهده کنید و این نشان‌دهنده بلوکات بودن آن است.

تفاوت بین عدسی بلوکات و بلوکنترل چیست؟

عدسی بلوکات و بلوکنترل

گروهی از افراد هم هستند که بعد از بررسی مزایا و معایب عدسی بلوکات، تصمیم می‌گیرند عینکی با عدسی بلوکنترل را خریداری کنند. عدسی‌های بلوکنترل برخلاف مدل بلوکات، مانند پوششی روی عدسی عینک قرار گرفته و امواج نوری را با طول موج بیشتر از 437 را که از صفحات دیجیتال ساطع می‌شوند را کنترل می‌کنند. رنگ این عدسی همواره آبی بوده و هرچه رنگ آبی آن به آبی روشن بیشتر تمایل داشته باشد، دارای کیفیت بالاتری خواهد بود. از طرفی رنگ های بنفش و شاینی، از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند. ابیسآب گر قصد خرید عدسی عینک را دارید، باید بدانید که عدسی‌های استوک، هم می‌توانند بلوکنترل باشند و بلوکات. اما عدسی‌هایی که توسط نسخه پزشک تجویز می‌شوند، همگی از نوع بلوکنترل هستند. به این معنا که عدسی روی ضریب شکست خاصی تولید شده و پوشش را روی آن قرار می‌دهند.

راهنمایی فروشگاه ری بن در خصوص عینک بلوکات

زمانی انتخاب برای ما در خرید آسان می‌شود که بتوانید تمامی جوانب را بسنجید. به همین خاطر درباره مزایا و معایب شیشه عینک بلوکات نوشتیم تا با در اختیار داشتن اطلاعاتی جامع، از خریدخود رضایت داشته باشید. در این میان انتخاب فروشگاهی معتبر هم یکی از اصلی ترین نکاتی است که باید در نظر گرفته شود. از همین رو به شما فروشگاه رای بن را معرفی کرده تا با اطمینان خریدتان را انجام دهید. تنها خرید عینک طبی نیست که توجه شما را به این فروشگاه جلب خواهدکرد. بلکه می‌توانید با اعتماد مد‌ل‌های مختلفی از عینک آفتابی، مانند عینک آفتابی مردانه را هم سفارش دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

آدرس فروشگاه

دفتر مرکزی: تهران، خیابان جمهوری، خیابان نوفل لوشاتو (زیر پل حافظ)، کوچه زرتشتیان، پلاک 15، واحد یک
تلفن: 02166732209 – 02166731571

فروشگاه: تهران – شهرری – میدان شهرری – ابتدای خیابان شهید بیات – پلاک 390  (فروشگاه عینک بینایی)
تلفن: 02155974928

پیمایش به بالا
اسکرول به بالا