عینک مناسب سن کودک

بهترین عینک مناسب سن کودکان

خرید عینک بچه گانه و عینک مناسب کودکان نکات خاص خود را دارد که بهتر است هنگام خرید عینک به آن توجه کنید. در واقع بخش مهمی از انتخاب عینک کودکان این است که مطمئن شوید فریم آن مناسب سن کودک شماست. اگر فرزند شما خیلی کوچک است و با اسباب‌بازی‌هایش با خشونت برخور می‌کند به شما توصیه می‌کنیم از فریم‌های فلزی استفاده نکنید. چون فریم‌های فلزی انعطاف‌پذیر هستند و سبک وزن به همین جهت بیشتر در معرض خم شدن و شکستن قرار دارند. پس بهتر است از فریم‌های پلاستیکی استفاده کنید که نسبت به سایر فریم‌ها محکم‌تر هستند.

پل مناسب برای عینک کودک

ویژگی عینک بچه گانه

بینی بیشتر کودکان به اندازه کافی رشد نکرده است و آن‌ها مانند بزرگسالان پل بینی ندارند. بیشتر تولیدکننده‌های عینک کودکان این موارد را در طراحی و سایز عینک در نظر می‌گیرند. علاوه بر این می‌توان از پدهای قابل تنظیم استفاده کنید تا اطمینان پیدا کنید که عینک برای کودک شما مناسب است. اگر عینک کودک شما از صورتش سر خورده و پایین می‌آید باید پد بینی با سایز کوچک‌تری خریداری کنید. پدهای بینی قابل تنظیم برای عینک بچه گانه مناسب هستند چون وزن فریم را تنها روی پدها توزیع کرده و حداکثر انعطاف‌پذیری را دارند.

دسته عینک کودک

مدل دسته عینک، یکی از مواردی است که باید هنگام خرید عینک کودک به آن توجه کنید. به طور کلی 2 مدل دسته عینک وجود دارد که شامل دسته فنری و دسته استاندارد است. مدل دسته فنری، خمیده‌تر است و به طور کامل دور گوش می‌پیچد. این مدل عینک برای کودکانی که گوش کوچک دارند، مناسب‌تر است. عینک طبی فریم فلزی به نگه‌داری عینک روی صورت کودک هنگام بازی کمک می‌کند. البته اگر کودک شما به طور دائم عینک نمی‌زند، عینک‌های استاندارد برای او مناسب‌تر است. استفاده از عینک استاندارد، ساده‌تر است به همین جهت امکان خرابی آن کاهش پیدا می‌کند.

محافظ خراش و لولای قابل انعطاف برای عینک کودک

بسیاری از عینک‌ها دارای محافظ هستند که از صدمه جلوگیری می‌کند و قیمت مناسبی هم دارد.  با این روش می‌توانید عینک کودک خود را هنگام نیاز عوض کنید مثلا زمانی که سر او رشد کرد یا شماره چشم او تغییر کرد. بسیار از عینک‌های دارای لولای قابل انعطاف هستند که برای کودکان مناسب‌تر است. از آنجا که کودکان معمولا با عجله و با یک دست عینک خود را در می‌آورند ممکن است به فریم عینک آسیب برساند. این عینک‌های منعطف گران‌تر هستند اما با خرید آن دیگر نیازی نیست برای تعمیر یا تعویض عینک کودک خود مجددا هزینه کنید. دسته‌ای از کودکان از این که عینک می‌زنند هیجان زده می‌شوند اما دسته‌ای دیگر از کودکان از زدن عینک رنج می‌برند. زمانی که شما بهترین مدل عینک را برای کودک خود انتخاب کردید بهتر است نظرش را بپرسید و در بیان نظرش او را آزاد بگذارید. چون اگر کودک شما مدل، شکل و رنگ مورد علاقه‌اش را انتخاب کند، حس بهتری برای استفاده از آن خواهد داشت و برای مراقبت از عینک مورد علاقه خود، بیشتر محافظت می‌کند.

چگونه کوک خود را به عینک زدن تشویق کنیم؟

تشویق کودک به عینک زدن

اگر کودکتان برای استفاده از عینک مقاومت می‌کند و دوست ندارد عینک بزند بهتر است علت آن را بررسی کنید. شاید دلیل امتناع کودک از زدن عینک این است که می‌ترسد مورد تمسخر قرار بگیرد. در این طور مواقع باید به افزایش اعتماد به نفس فرزند خود کمک کنید. می‌توانید به کودک خود بگویید که با عینک بسیار زیباتر است. اما ممکن است او این حرف شما را قبول نکند که در این صورت بهتر است عکس چهره‌های محبوب و مشهور که عینکی هستند را به او نشان دهید و به او بگویید که تنها کسی نیست که عینک می‌زند.

راه دیگر برای تشویق کودک به استفاده از عینک طبی این است که فواید عینک را برای او بازگو کنید و به او بگویید که با عینک زدن، عملکرد بهتری در مدرسه خواهد داشت. همچنین با آموزش نگهداری و تمیز کردن عینک و خرید جاعینکی زیبا می‌توانید او را برای استفاده از عینک تشویق کنید.

نکات استفاده از عینک برای کودکان

نکات خرید عینک برای کودکان

هنگام خرید فریم عینک سراغ عینک‌های جذاب و قابل توجه بروید. فریم‌هایی که به جهت مدل یا رنگش برای کودک شما و دوستان او جذاب باشد. چون کودکان نسبت به عکس العمل دوستان خود بسیار حساس هستند. سعی کنید همیشه یک عینک یدکی همراه کودک داشته باشید. کودکان ممکن است هنگام بازی به عینک خود آسیب وارد کنند. گاهی کودکان احساس می‌کنند که وابستگی شدیدی به عینک پیدا خواهند کرد و در صورتی که اتفاقی برای عینک آن‌ها بیفتد برای مثال گم شود یا شیشه آن ترک بردارد دیگر نمی‌توانند ببینند و این امر موجب می‌شود دوباره عینک نزنند. اما اگر برای کودک خود یک عینک یدکی تهیه کنید این مشکلات تا حد زیادی بر طرف می‌شود.

اگر کودک شما زیر سن مدرسه است برای او از قصه‌هایی درمورد قهرمان‌های عینکی تعریف کنید و بگویید که رمز موفقیت آن‌ها استفاده به جا و به موقع از عینک‌شان بوده است. باید این ذهنیت را در کودک خود ایجاد کنید که عینک زدن یک ویژگی نیست بلکه یک ضرورت است. بسیاری از کودکان به صورت منطقی با بیان دلایل عینک زدن راضی می‌شوند. در غیر این صورت شما به عنوان والدین باید قاطعیت بیشتری به کار بگیرید تا کودکتان عینک بزند و در این امر ثابت قدم باشید. توجه داشته باشید که برای انجام این کار تشویق بهتر از تنبیه جواب خواهد داد. مخصوصا زمان‌هایی که می‌بینید او از عینک استفاده می‌کند تشویقش کنید.

بهترین راهکار برای عینک زدن کودک

بهترین راه برای تشویق کودک خود به استفاده از عینک طبی یا آفتابی این است که درمورد کودکان خردسالی که عینک می‌زنند صحبت کنید یا امکان صحبت کودکتان با بچه هایی مانند خودشان که عینکی هستند را فراهم کنید. کتاب هایی درمورد فواید عینک برای او بخوانید. با توجه به آنچه که بیان کردیم نباید انتخابی برای کودک باقی بماند و کودک شما باید هر جا که می‌رود و حین انجام هر کاری عینک همراه داشته باشد. چون این یک مسئولیت مهم برای کودک شماست. شما با خرید بهترین عینک طبی بچه گانه یا عینک آفتابی بچه گانه می‌توانید اهمیت عینک زدن را به کودک خود آموخته و او را به عینک زدن تشویق کنید. اگر تا به حال کودک خود را برای معاینه به چشم پزشک نبرده اید و درمورد ضعیف بودن چشمان کودک خود دچار تردید شده اید، این نکته را در نظر داشته باشید که چشمان کودک باید بعد از تولد، سپس در چهار سالگی و پس از آن به صورت دوره‌ای معاینه شود. در طول سال‌های رشد در هر 6 ماه، نیازهای بینایی کودک تغییر می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

آدرس فروشگاه

دفتر مرکزی: تهران، خیابان جمهوری، خیابان نوفل لوشاتو (زیر پل حافظ)، کوچه زرتشتیان، پلاک 15، واحد یک
تلفن: 02166732209 – 02166731571

فروشگاه: تهران – شهرری – میدان شهرری – ابتدای خیابان شهید بیات – پلاک 390  (فروشگاه عینک بینایی)
تلفن: 02155974928

پیمایش به بالا
اسکرول به بالا