سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ

عینک آفتابی

عینک آفتابی فقط برای زیبایی نیست بلکه مهمترین کاربرد آن این است که مانع از رسیدن اشعه فرابنفش (UV) به چشم شود  اشعه فرابنفش می ‌تواند آسیب های مانند آب مروارید، کاهش دید و ... را به چشم وارد کند عدسی عینک آفتابی می تواند تا 100 درصد مانع از عبور اشعه فرابنفش A و B شود عینک آفتابی می‌تواند طبی (نمره دار) یا غیرطبی باشد افرادی که چشم آنها ضعیف است بهتر است با تجویز پزشک از عینک آفتابی طبی (نمره دار)استفاده کنند. عینک آفتابی همانند استفاده از کرم های ضد آفتاب باید حتما موقع خروج از خانه به صورت همیشگی و در محیط های باز استفاده شود. یک عینک آفتابی باید چشمان شما را از نورهای شدید و زننده محافظت کند. عدسی عینک های آفتابی می‌توانند از نوع پلاریزه باشند این نوع عدسی باعث می شوند فقط عمودی وارد چشم شما شوند به معنی دیگر یعنی سراب با این نوع عدسی سراب نمی بینید و بیشتر برای استفاده در ساحل یا رانندگی پیشنهاد می شود . عینک های آفتابی به دور از قیمت و برند باید چند ویژگی داشته باشند:

فریم و عدسی عینک آفتابی کل چشم را پوشش دهد، دارای استاندارد UV400 (فقط با دستگاه یو وی متر قابل اندازه گیری است)باشد، نباید زیاد تیره باشند بهتر است چشم ها از پشت آن قابل مشاهده باشد چرا که هرچه  تیره تر باشند میزان دید را کاهش داده و سبب اشتباه در تشخیص می شود، بهترین رنگ دودی (خاکستری) و در رده های بعدی سبز و قهوه‌ای هستند، بهتر است جنس عدسی از نوع پلاستیک باشد چون سبکتر و در برابر ضربه مقاوم تر است. در مجموع باید از عینکی استفاده کنید که استاندارد باشد.

در تولید عینک های آفتابی شرکت های بزرگی توانسته اند اسم و رسمی برای خود کسب کنند این مشهوریت اول بخاطر کیفیت و بعد طراحی می باشد مانند (Ray Ban ، Police ، BVLGARI ، Dior و ...) که کارخانه های تولید کننده عینک های آفتابی تازه تاسیس سعی بر کپی کردن طراحی محصولات این شرکت های جا افتاده در بین مردم هستند.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
مدل
عدسی
فریم
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()